13.11.2012

Konferencja podsumowująca i konferencja prasowa

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA

W dniach 06 i 07 listopada 2012 roku u Hotelu Fian w Zakopanem odbyła się konferencja  podsumowująca  trwającego 20 miesięcy projektu Tatry Wspólnie, której celem było przedstawienie etapów prac, działań każdego z partnerów oraz omówienie celów i rezultatów projektu.

Na konferencji  każdy z Partnerów  tj. Stowarzyszenie Klaster Liptow, Akademia Hotelarska z Liptowskiego Mikulasza oraz Biuro Promocji Zakopanego przedstawił prezentację dotyczącą swoich  działań wykonywanych w ramach Projektu.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości ze strony polskiej i słowackiej był m.in. Burmistrz Zakopanego Pan Janusz Majcher. Konferencji towarzyszyły liczne  dyskusje i wymiana poglądów.

KONKURS JAKOŚCI I INNOWACJI

Podczas konferencji podsumowującej odbyło się również rozdanie nagród organizowanego w ramach projektu  konkursu „Jakość i Innowacja”, zostały przyznane trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia.
Zwycięzcy to:
•    Karczma Regionalna „Gazdówka u Zająca” Siwa Polana ( wlot do Dol. Chochołowskiej) – kategoria wyżywienie
•    Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy SGGW  Marymont  Kiry – kategoria zakwaterowanie
•    5+ Turystyka Górska Biuro Turystyki Górskiej - Dolina Pięciu Stawów Polskich – kategoria sport- wypoczynek na świeżym powietrzu
Wyróżnienia dla:
•    Willa Orla ul. Kościeliska Zakopane - kategoria zakwaterowanie
•    Aqua Park Zakopane ul. Jagiellońska Zakopane -  kategoria sport- wypoczynek na świeżym powietrzu
Laureatom serdecznie Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów!

WYKŁADY

Podczas konferencji podsumowującej  w dniu 07-11-2012 odbył się również cykl  wykładów przeprowadzonych przez przedstawicieli i instytutu Turystyki z Krakowa z następujących tematów:
1.    „Innowacje w Turystyce”prof.nadzw.dr Tadeusz Burzyński
2.    „Możliwości o ograniczenia budowy transgranicznych regionów turystycznych w kontekście współpracy polsko –słowackiej w rejonie Tatr”prof. nadzw. dr hab. Michał Żemła
Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, często  przerywane były licznymi dyskusjami.

KONFERENCJA PRASOWA

W dniu 06-11-2012 odbyła się również konferencja prasowa, której celem było podsumowanie prac nad projektem Tatry Wspólnie i planów na przyszłość, uczestniczyli w niej partnerzy projektu oraz  przedstawiciele lokalnej prasy.